יום שבת, 3 בינואר 2015

מדריך איפור: אייליינר מעושן

היי היי!לאחרונה יש טרנד מאוד חזק של חזרה לאיפור יותר מינימלי (באופן יחסי, כן..?), שמתבטא בעיניים יחסית נקיות, לרוב גוונים חומים ואייליינר לסוגיו, ולרוב הוא יהיה מעושן.
מה הכוונה באייליינר מעושן? הכוונה היא שהחלק התחתון של התיחום חד כמו אייליינר רגיל, אבל החלק העליון, בכנף ובקו הריסים, מטושטש קלות.
היום אציג בפניכם את הטכניקה שלי ליצירת המראה הזה.

באופן אישי, אני חושבת שאייליינר מעושן לבדו מרגיש לי לא גמור, כך שאני תמיד מוסיפה מעט הצללה בקפל, ונקודות הארה במקומות היעודיים..

אז ככה:

כרגיל, מתחילים בצללית קרם בגוון העור על כל העין, לאחרונה אני משתמשת בה גם כדי לחדד את הצד התחתון של הגבה אחרי מילוי בצללית או ג'ל (בזמן האחרון אני ממש אוהבת את זה חד כסכין, עניין של תקופה).עם מברשת 14 של ירין שחף, שהיא בעצם מברשת אלכסונית רחבה ודי פלאפית, אני מניחה-מטשטשת את צלליות
 Buck + Naked מפלטת Naked, מעורבבות על המברשת בקפל, עם טשטוש קל כלפי מעלה.
דיופ נהדר למברשת היא Sigma E70את ההארה אפשר לעשות עם צללית שמנת מאט או מבריקה, זה לחלוטין נתון לטעם אישי ומצב-רוח.
בעזרת מברשת שטוחה להנחת צלליות ופיגמנט מס' 76, אני עוברת על עצם הגבה בצמוד לגבול עם הגבה, ומשתדלת לא לעלות על הגבה עצמה. עם מברשת 239 של מאק ואותו פיגמנט, אני יוצרת נקודת הארה בשקע העין שצמוד לאף, ו"גולשת" מעט לשליש הפנימי של גלגל העין.


למטה - סיגמא E70, למעלה - 14 של ירין שחף


על שני השלישים הנותרים של גלגל העין אני מניחה את צללית Virgin, מפלטת Naked של UD.ועכשיו, האייליינר!

בעזרת מברשת שקניתי בחנות יצירה ואייליינר ג'ל, אני מציירת אייליינר, ומקפידה על עובי דק בחלק הפנימי של העין, ועבה יותר באזור הריס האחרון של הזווית החיצונית של העין.(אין מה לדאוג מ"זיופים" קטנים כמו בתמונה. זה מטשטש) אני מושכת שפיץ קטן, אבל לא מושכת אותו יותר מדי, כדי להשאיר מקום לטשטוש בשלב הבא.


מהמברשת הזו יש לי מספר גדלים וכמה כפילויות, היא נהדרת לכל מה שקשור לחומרים קרמיים!


בעזרת מברשת 15 של ירין שחף (לא מצאתי מברשת זוויתית לצלליות באותו גודל, כולן גדולות מדי למטרת השלב הזה, אם תרצו, אפשר להשתמש ב-214 של MAC) אני מטשטשת את גבול האייליינר העליון בלבד, ומשאירה את החומר שצמוד לקו הריסים במקומו, שם אני רוצה להשאיר רוויה חזקה של צבע. כמה לעלות עם הטשטוש, זה כבר עניין של התאמה לטעם האישי ולמבנה העין. תנועת הטשטוש תהיה משיכה קצרה כלפי מעלה, ובכנף האייליינר משיכה מאוד עדינה כלפי חוץ (אנחנו לא רוצים שהכנף תגיע לרקות, נכון??)

לאחר שסיימנו לטשטש את האייליינר, לוקחים מעט צללית שחורה על אותה מברשת ומניחים אותה בתנועות טפיחה בצמוד לקו הריסים, לכל אורך האייליינר. בחצי הפנימי של קו הריסים, יהיה יותר נוח לעבוד עם מברשת  גבות זוויתית, דוגמת 266/263 של MAC.
כפי שטשטשנו את האייליינר, מטשטשים את הצללית באותן זוויות בדיוק. בשלב זה, לאחר הנחת הצללית וטשטוש בסיסי, ניתן לעבור למברשת גדולה יותר דוגמת E70 של Sigma.


למטה - 214 של MAC, למעלה - 15 של ירין שחף


266 של מאק (שראתה ימים טובים יותר). של מברשת לתיחום גבות תתאים.


בעזרת מגבון לך שעטוף בחוזקה סביב האצבע, מנקים את החלק התחתון של האייליינר.עם מברשת זוויתית לקונסילר וקונסילר, עוברים בצמוד לגבול האייליינר התחתון, ומטשטשים כלפי מטה.בעזרת מברשת זוויתית קטנה, מניחים צללית מבריקה כלשהי בזווית הפנימית של העין, בקו הריסים התחתון.מורחים עפרון לבן או שמנת בקו המים ומקבעים עם צללית בגוון זהה.בעזרת אותה מברשת זוויתית, מניחים מעט צללית חומה בקו הריסים התחתון. הקונטרסט בין הצללית החומה מתחת לקו הריסים והעפרון הלבן בקו המים יצור אפקט של עין גדולה יותר.מורחים מסקרה בנדיבות (אפשר ורצוי להדביק ריסים להעצמת האפקט).


נכון שזה לא היה קשה???
תייגו אותי בתמונות התוצאות שלכם! :D

אילו עוד מדריכים תרצו שאפרסם? כתבו לי בתגובות מה חשבתם על המדריך הזה ומה תרצו לראות בהמשך :)

שיהיה לנו שבוע מדהים, ושנה אזרחית טובה

אוהבת,
טל פיניקס


אהבתם את הפוסט? אתם מוזמנים להמשיך לעקוב אחרי בפייסבוק, באינסטגרם (phoenixblackk),

וב-bloglovin'